Vysyp tašku!

11.11.2010 | Jananas

Přicházíme s dalším pikantním příspěvkem do našeho bloku. Tentokrát si posvítíme na to, co nosí členové kapely Jananas ve svých tornách. Vysypali jsme na stůl aktuální obsah našich tašek a požádali našeho dvorního fotografa Khalila, aby vše zdokumentoval.

Jaromír

taskajaromir

Rohlíky a vlašák! Jasná a dominantní položka, která v Jardově tašce nikdy nechybí.  Doprovází ji skromný zástup několika léků a vitamínů, které následky Jaromírovy zlé životosprávy mají uvést opět do normálu.

Jaromír je veselé povahy a život užívá plnými doušky. Proto u sebe nosívá malou lahvičku alkoholu-to kdyby se naskytla sebemenší příležitost cokoli slavit. Jaromír vždy krásně voní. Přespává-li neočekávaně mimo dům, hodí se mít při sobě instantní sprchu značky Old Spice.

Věčně prázdná peněženka s fotografií maminky, diář a vizitky jsou celkem klasika. Nezapomeňte si ale povšimnout jiné zajímavosti. Jarin není troškař a u sebe nosí hned čtyři mobilní telefony!! Je vzácností, že jsou zrovna všechny pohromadě a jeden z nich neleží zapomenut v baru či u přátel.

Jana

taskajana

Základ obsahu tašky tvoří rozepsané texty,tužky,vystřihovánky a čmáranice.  Jana neustále experimentuje s výtvarnými technikami, v současné době zkouší malovat obrazy rozpuštěnou čokoládou. Má z toho v tašce trochu nepořádek, ale v experimentech ji to nezastaví.

Diář je zajímavý především tím,že Jana prožité dny pečlivě odstřihává. Chce mít před sebou jen čisté stránky. Někdy kvůli tomu promění diář i třikrát do roka.Ultras si možná všimli, že si Jana před koncertem vždycky čistí zuby. Čistí si je totiž téměř neustále. Hřebíček pak používá místo žvýkaček.

Poslední věc, kterou je zajímavé zmínit je Janina posedlost náušnicemi. Nejraději má ty obyčejné, korálkové. V uších nosí ale téměř cokoli-od peříček až po vánoční ozdoby.

Jenda

taskajenda

Základ všeho je hudba. Tu Jeník saje ze svého oranžového přehravače. Během hudbou prosycených okamžiků si nechává v ústech rozplynout Kočičí jazýčky jeden po druhém. Když sní celé balení (aniž by komukoli nabídl), osvěží dech žvýkačkou.

Ale co když okamžiky pohody naruší náhlá bolest hlavy? Žvýkačku vyjme, z malého bločku žvýkačkových papírků „Kultura začíná maličkostmi“ jeden vytrhne, zabalí a polkne dvojici prášků na bolest. Když medikament začne působit, uvolněně listuje malou knížečkou komiksů Vendulky Chalánkové. A pokud má Jeník večer vystoupení s Jananasem, uhladí neposlušný vlas oříškem stylingového přípravku, nakrémuje suché ruce Niveou, do kapsy vhodí pár trsátek a jde. Ví, že se bude hodit i několik kapesníků pro Janu, která kapesníky nikdy nenosí a stále žebrá.

Komentuj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. ajchlinka napsal:

    Pri pohledu na obsah Jardovy tasky me napadaji slova z pisne Chirurg: „Kde je teplomer?!“
    Pri pohledu na popis obsahu Janiny tasky se podivuju, proc me jeste nenapadlo nosit v usich vanocni ozdoby.
    Pri pohledu na povidani o Jendove prirucnim zavazadle me zadny nejapny vtip nenapada. Dokonce ani japny, nebot povidani je jiz neprekonatelne vtipne samo o sobe.

  2. Martin napsal:

    Výběr je téměř reprezentativní a každá taška zároveň slouží jako jedinečná KPZ (pro ty mladší a neznalé = krabička poslední záchrany). Bohužel v nich (doufám, že jen prozatím) postrádám poslední CD Jananas. Vánoce za dveřmi a Ježíšek stále neví, kdy ho sežene… 😉