Šifra mistra Jananasa

13.2.2010 | Jananas

Po nedávném koncertu v Brně jsme při debatě s fanoušky narazili na zajímavou věc. Někteří z nich dorazili na náš koncert kvůli jisté „programátorské hře“. Začalo nás to zajímat. Vyžádali jsme si podrobnosti a zde jsou: jedná se o linuxovou internetovou hru Po drátě 4, kde se náš klip na youtube k písni Model stal součástí „Vedlejší úlohy B“.

Řešení této úlohy je vpravdě literárním dílem a my jsme rádi, že jsme jeho součástí, plné znění si přečtěte zde:  www.podrate.cz/pd4-reseni-ulohy/64

Píše se tam i o tom, kdo nás do této hry zařadil a proč:

Autorem úlohy je Milan. Sepsal ji jednou v posteli, když díky internetovému rádiu Samson objevil pro sebe skupinu Jananas a přišlo mu škoda se o ni nepodělit. Původní nápad byl použít písničku Dokonalá, ale jelikož bylo cílem dodat rychle nějakou jednoduchou vedlejší úlohu, tak zvítězil Model, kde je okamžitě jasné, co se s tím má dělat.

Nás zaujalo, že „úlohu zdárně vyřešil Milanův devítiletý syn“. Milanův devítiletý syne, gratulujeme, jsi lepší než my! Z řešení, které nám totiž zaslal fanoušek Michal Špaček (který nás v Brně na tuto hru upozornil) rozumíme jen prvnímu a poslednímu sousloví: Kiss Jananas!

po_drate-jananas-2010_01_30_1347

Komentuj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Milan napsal:

    Ahoj,

    gratulaci vyřídím. Co se týče literárního díla: co zpíváte, to zpíváte, za to si můžete sami 🙂 Však to taky dětem dalo chvíli práci, než všechny ty hlásky, co tam jmenujete, sepsaly. Synovi pomáhaly obě sestry, hlídaly, jestli nějakou nezapomněl. A taky to vyluštili správně, na rozdíl od zde zveřejněného snímku obrazovky. Po vložení správného seznamu vámi jmenovaných hlásek v písni Model totiž ten šílený prográmek vypíše „heslo je kopretina“…

    Mějte se fajn, přeju spoustu dalších prima nápadů na písničky a jsem rád, že jsem v ohlasech na naší hru četl, kolika lidem jsem vás „objevil“. Zasloužíte si to!

    Milan